Dublajcilar.Com / Türkiyede Dublaj & Seslendirme: Dublaj yeni bir boyut kazanıyor! (Mutlaka Okuyun)
Dublajcilar.Com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Dublajcilar.Com Genel > Genel Haberler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
Serpil SARAÇ Eric Bana Uğur TAŞDEMİR Sylvester Stallone Kadir ÖZÜBEK Jet Li Machete Kills (Ustura Dönüyor) Dwayne Johnson Julia Stiles Chris Rock

Dublaj yeni bir boyut kazanıyor! (Mutlaka Okuyun)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
cerenim-o Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1284
  Alıntı cerenim-o Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Dublaj yeni bir boyut kazanıyor! (Mutlaka Okuyun)
    Gönderim Zamanı: 14-Mayis-2009 Saat 22:23

`Voice Conversion` adly dublaj sistemi sayesinde seyirciler, Hollywood`un ünlü isimlerini kendi sesleriyle Türkçe konu?urken izleme fyrsaty bulacak..

Yabancy filmlere yapylan Dikkat Linki gore bilmek icin GIRIS Yapin yada ÜYE OLUNUZ.Lütfen dublaj yeni bir boyut kazanyyor. `Dikkat Linki gore bilmek icin GIRIS Yapin yada ÜYE OLUNUZ.Lütfen ` dergisinin haberine göre, `Dikkat Linki gore bilmek icin GIRIS Yapin yada ÜYE OLUNUZ.Lütfen - Dikkat Linki gore bilmek icin GIRIS Yapin yada ÜYE OLUNUZ.Lütfen ` adly sistem, seyircilere Dikkat Linki gore bilmek icin GIRIS Yapin yada ÜYE OLUNUZ.Lütfen `den Dikkat Linki gore bilmek icin GIRIS Yapin yada ÜYE OLUNUZ.Lütfen `a dünyaca ünlü oyuncularyn kendi sesleriyle Türkçe konu?tuklary filmleri izleme imkany sunuyor. Sistemin yaratycysy Dikkat Linki gore bilmek icin GIRIS Yapin yada ÜYE OLUNUZ.Lütfen bir grup doktora ö?rencisiyle Dikkat Linki gore bilmek icin GIRIS Yapin yada ÜYE OLUNUZ.Lütfen diye bir ekip olu?turdu?unu ve `Dikkat Linki gore bilmek icin GIRIS Yapin yada ÜYE OLUNUZ.Lütfen `un piyasaya sürdükleri ürünlerden oldu?unu söylüyor. Sistem ?öyle i?liyor:

BU KEZ SES KLONLANIYOR

Ekranda film orijinal sesiyle akarken, ses dublörleri ses bandy üzerine kendi tonlamalaryyla okuma yapyyor. Dikkat Linki gore bilmek icin GIRIS Yapin yada ÜYE OLUNUZ.Lütfen programy bu iki sesi alyp, oyuncunun ses tonu ile dublörün diktesini birle?tiriyor. Böylece yabancy oyuncunun kendi sesiyle Türkçe konu?masy sa?lanyyor. Sistem, bir çe?it ses klonlamasy niteli?i ta?yyor.

Yukarı Dön
kahkahator Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı kahkahator Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28-Ekim-2009 Saat 10:31
bence bu dublaj sektörüne köstek olur diye dü?ünüyorum.

kahkahator
Yukarı Dön
bloooo Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 36
  Alıntı bloooo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29-Ekim-2009 Saat 15:02
güzel bir sistem kendi sesleri olucak ben be?endim.

Yukarı Dön
braayn Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 34
  Alıntı braayn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28-Aralik-2009 Saat 11:46
yapay olucak her ne kadar içinde dijital ses girsede bence kötü orjinal sesiyle TÜRKÇE  :@

®Braayn©
Yukarı Dön
kayba Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 484
  Alıntı kayba Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28-Aralik-2009 Saat 18:08
duymuştum bunu evet olmuşunu dinlemede bir yorum yazmayı sağlıksız buluyorum.

Yukarı Dön
terazi601 Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 102
  Alıntı terazi601 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10-Aralik-2010 Saat 15:51
Çok gereksiz. Türkiye' de  Okadar çok yetenekli seslendirme yapabilecek insanlar var ki böyle bir ?eye gerek duyulmamasy gerekiyor.

ne derler bilirsin jack, Her a?yzyn dibi ayny...
Yukarı Dön
dublajcy_yunus Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 6
  Alıntı dublajcy_yunus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2011 Saat 00:19
sektörü bitirebilir geli?mesi de fazla uzun sürmez seslendirme yapmak isteyenler bi daha dü?ünsün

Yukarı Dön
hulya Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı hulya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21-Kasim-2011 Saat 00:51
güzel bir sistem gibi gözüksede ben sungun babacan'yn berna ba?er'in tolga tibet'in vs. ?u an yazamady?ym bir çok dublaj sanatçysynyn sesinin de?i?mesini istemem. çünkü onlar konu?sada ses de?i?ece?inden dolayy farkly ses duyucaz. ben onlaryn sesini seviyorum ve de?i?mesini istemem yine onlaryn sesini duymak istiyorum...

Yukarı Dön
Seagirl Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1467
  Alıntı Seagirl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23-Kasim-2011 Saat 13:04
Orjinalini yazan: hulya

güzel bir sistem gibi gözüksede ben sungun babacan'yn berna ba?er'in tolga tibet'in vs. ?u an yazamady?ym bir çok dublaj sanatçysynyn sesinin de?i?mesini istemem. çünkü onlar konu?sada ses de?i?ece?inden dolayy farkly ses duyucaz. ben onlaryn sesini seviyorum ve de?i?mesini istemem yine onlaryn sesini duymak istiyorum...

Ayny fikirdeyim

Yukarı Dön
güngece Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
  Alıntı güngece Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06-Kasim-2012 Saat 00:06
süperr

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör